Limon Suyunun 11 Faydası

Limonun Faydaları

C vitamini olan limon başlı başına bir ilaç.Düzenli içildiği takdirde,kendisi asit içerikli olmasına rağmen vücudu asidik ortamdan çıkartıp alkalin ortam haline getirir.İşte limonun 11 faydası:

 • 1-Bağışıklık sistemini güçlendirir. 1-Bağışıklık sistemini güçlendirir. C Vitamini,bağışıklık sistemimizin bağlantı kablosu gibidir ve limon suyu yüksek oranda C vitamini içerir. Stresli zamanlarda artırmanız gereken ilk şey C vitaminidir,uzmanlar bu yüzden stresli günlerde daha fazla C vitamini almayı önerirler.
 • 2-Mükemmel bir potasyum kaynağıdır. 2-Mükemmel bir potasyum kaynağıdır. Limon kalp kaslarının düzgün çalışması için gerekli potasyum açısından çok zengindri.Potasyum beyin ve sinir sisteminin düğzgün çalışması için de önemli bir mineraldir.
 • 3. Sindirimi kolaylaştırır. 3. Sindirimi kolaylaştırır. Limon suyu sindirim yollarındaki toksinlerin atılmasına yardımcı olmakla kalmaz,mide yanması,geğirme,şişkinlik gibi hazımsızlık sorunlarına iyi gelir.
 • 4. Sistemi temizler 4. Sistemi temizler Karaciğeri uyararak enzim üretilmesini sağlar,toksinlerin vücuttan atılmasına yardımcı olur.
 • 5. Nefesi tazeler. 5. Nefesi tazeler. Diş ağrısı ve dişeti rahatsızlıklarında yardımcı olur.
 • 6. Cilt lekelerini temizler 6. Cilt lekelerini temizler Limon suyundaki antioksidanlar cilt lekelerini azlttığı gibi kırışıklıkları da azaltır. Limon suyu yaralara ve yaşlılık lekelerine de uygulanabilir.Limon suyu kanı temizlediğinden cildinize parlak bir görünüm de kazandıracaktır.
 • 7. Kilo vermeye yardımcı olur. 7. Kilo vermeye yardımcı olur. Limon pektin lifi içerir,bu lif açlık krizlerine karşı daha dayanıklı olmanızı sağlar.
 • 8. İltihaplanmayı azaltır. 8. İltihaplanmayı azaltır. Düzenli bir şekilde limon suyu içerseniz,vücudunuzda hastalıklara sebep olan asidik ortam,sağlıklı olmanızı sağlayan alkalin ortama dönüşecektir.İltiahpanmanın ana sebebi olan ürik asidin eklemlerden atılmasını sağlayacaktır.
 • 9. Enerjinizi artırır. 9. Enerjinizi artırır. Limon suyu sindirim ysistemine girdikten itibaren enerjiş seviyenizi yükseltir.Aynı zamanda depresyon ve anksiyeteyi azaltır.Limonun kokusu bile sinir sistmei üzerinde rahatlatıcı etkiye sahiptir.
 • 10. Kafein tiryakiliğinden kurtulmanıza yardımcı olur. 10. Kafein tiryakiliğinden kurtulmanıza yardımcı olur. Bunu deneyene kadar işe yarayacağına inanmamıştım.Fakat sabah kahvemi bir bardak ılık limonlu su ile değiştirmek harikalar meydana getirdi.Yenilenmiş hissettim.Sinirlerim de minnetdar.
 • 11. Viral enfeksiyonlarla savaşmaya yardım eder. 11. Viral enfeksiyonlarla savaşmaya yardım eder. Ilık limonlu su viral enfeksiyonları ve ağız yaralarını küçültmenin en etkili yolu.

Kaynak:http://eyespopping.com/11-benefits-of-lemon-water-you-didnt-know-about/

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmailby feather

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir