Kan Temizleyici 15 Şifalı Bitki

Kan Temzileyici Bitkiler

Vücudumuzun toksinlerden arınması için karaciğer,safra kesesi ve böbreklerin iyi çalışması gerekir.İşte bu organların daha iyi çalışmasını sağlayacak 15 şifalı bitki

 • Sarmısak Sarmısak Çiğ sarmısak vücuttan toksinlerin atılmasına yardımcı olan sülfür maddesi ile doludur.Sarmısak karaciğeri,toksinleri temizleyen enzimlerin üretilmesi için uyarır.Sarmısak bağırsakları kötü bakterilerden,parazit ve virüslerrden temizler.
 • Hindiba Hindiba Sindirim yollarını toksinlerden temizlemek ve serbest radikalleri yok etmek için antioksidan ve bitki kimyasalları ile donatılmıştır.Taze hindiba yaprakları veya hindiba kökü çayı karaciğeri ve pankreası uyararak toksinlerin kandan ayıklanmasına yardımcı olur.Hindiba yüzyıllar boyunca karaciğer hastalıklarını tedavi etmek için kullanılmıştır.
 • Elma Elma Vitamin,mineral,fiber ve bitki kimyasallarla donetılmıştır.Elmada bulunan bir bileşik safra üretimini uyarır ve karaciğerin toksinleri temizlemesine yardımcı olur.Elma pektin maddesi içerir.Pektin kolestrol ve ağır metallere bağlanarak kanı ve bağırsakları temizler.
 • Pancar Pancar Pancar,içerdiği anti oksidanlar ve faydalı bileşiklerle vücudunuzu serbest radikallerden korumak ve karaciğerin kandan ve vücuttan daha fazla toksin atmasını sağlamak için mükemmeldir.
 • Maydanoz Maydanoz Maydanoz bir diüretik olarak böbreklerin daha iyi çalışmasını sağlayarak,toksinlerin idrar vasıtasıyla atılmasına yardımcı olur.
 • Havuç Havuç Havuç A, B6, C, ve K vitaminleri,potasyum ve karaciğeri temizleyen bir protein olan glutation açısından zengindir.Daha iyi bir detoks etkisi için çiğ tüketin,pişirmek glutation proteininin çoğunun yok olmasına sebep olur.
 • Yeşil Yapraklı Sebzeler Yeşil Yapraklı Sebzeler ISpanak,lahana,brokoli ve kıvırcık gibi yeşil yapraklı sebzeler bütün vücudu toksinlerden temizleyen antioksidanlar içerirler. Diyetinize yeşil yapraklı sebzeleri eklemek genel vücut sağlığınızı korumanın en iyi yoludur.Sindirim yollarını temizleyecek fiber dokular,vitaminler,mineraller ile doludurlar.
 • Limon Limon Antioksiadan yüklü limon karaciğeri uyararak toksinlerin atılmasını sağlar.Sabahları ılık suyla karıştırılmış limon suyu içmek vücudunuzun alkalize olmasını sağlar,toksinlerin suda çözülebilen bileşikler haline gelip idrar vasıtasıyla kolayca atılabilmesini sağlar.Limon kanı temizlemede görev alan glutation maddesinin üretiminde kullanılan C Vitamini açısından çok zengindir.
 • Keten Tohumu Keten Tohumu Kan şekerinin düşürülemsini sağlayan omega-3yağ asitleri içerir.Daha öenmlisi yüksek oranda lif içerdiğinden toksinlere bağlanarak vücuttan atılmasını sağlar.
 • Zerdeçal Zerdeçal Zerdeçal Baharatların kraliceşi olan zerdeçal Hind tıbbında yüzyıllardır karaciğer ve sindirim sorunlarına karşı kullanılmaktadır.Aktif maddesi kurkumin,vücuttaki detoks faaliyetini hızlandırır.
 • Reyhan Reyhan Reyhankaraciğer ve böbreğe faydalıdır.Sindirim sorunlarında,enfeksiyonlarda kullanılır,diüretik özelliği ile toksinlerin idrar yoluyla atılmasına yardımcı olur.
 • Yaban Mersini Yaban Mersini Yaban mersini en güçlü şifalı bitkilerden biridir.Antioksidanlarla doludur,iltihap önleyici etkiye sahiptir,kanı toksinlerden ve serbest radikallerden temizler.
 • Avokado Avokado Avokado genel sağlık için çok faydalıdır.Kolestrolü,kan basıncını düşürür,karaciğeri toksinlerden ve kanserojenlerden tamizleyen glutation açısından zengindir.
 • Kişniş Kişniş Kişniş hava kirliği ve yediğiniz besinler yoluyla kanınıza karışan cıva ve diğer ağır metallerin vücuttan atılmasına yardımcı olur.
 • Su Su Toksinlerin vücuttan atılabilemsi için su içmeyi unutmayın ve yeteri kadar uyuyun.
Title1
Title2

Kaynak:http://eyespopping.com/top-15-foods-and-herbs-to-cleanse-your-blood/

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmailby feather

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir