www.sifalibitkilervedogaltedavi.com
DOĞAL ÇÖZÜMLER
 
 
 

 

 

 

 

 

 

 

YAKI OTU

(Epilobium parviflorum)

 

 yakı otuBir keresinde bir aile babasından şöyle bir mektup almıştım:

"Size yalvarıyorum,sağlığımı kazanmak için bana bir yol gösterin ve aileme sağlıklı babalarını tekrar kazandırın."1961 yılında prostat iltihabı olmuş.Bir hastaneden diğerine gitmiş,doktorlar ameliyat etmemişler,umutsuz bir haldeymiş.Bağırsakları her çalıştığında dışkısında kan ve irin varmış.Kullandığı kimyasal ilaçlar neticesinde onikiparmak bağırsağı ülseri,karaciğer sorunları oluşmuş.Daha çok hastalanmış.Doktorları ilaçları bıraktırmış.Sonra ameliyat olmuş buna rağmen iltihap tam anlamıyla temizlenmemiş.Tekrar kullandığı ilaç ve iğneler hastalığını daha da kötüleştirmiş.En son ısırgan otu ve kendisine tavsiye edilen bir çay karışımını içmiş.Bu çaylar iyi gelmiş işe tekrar dönebilecek kadar iyileşmiş.

Eğer prostat sorunlarını tedavi eden yakı otunu bilseydi bu belaların hepsinden kurtarabilirdi kendini.

Bitkinin yaprakları,sapları ve çiçekleri toplanır,toplanırken gövdesinin ortasından kesilir,böylece yeni sürgünler verebilir.

En kötü durumlarda bile bitkinin sadece 2 bardak çayı içilir.Sabahları aç karna 1 bardak,akşamları bir bardak.

Gençken,kayınpederim prostat bezi büyümesinden dolayı vefat etti.Bitkiler hakkında çok bilgili bir komşumuz bir gün bana yakı otunu gösterdi ve eğer kayınpederin bu bitkiyi bilseydi hâlâ yaşıyor olabilirdi,sen daha çok gençsin bunu aklında tut belki ilerde başkalarına lazım olur demişti.

Fakat fazla önemsemedim.Ama annem uyguladı bu tavsiyeyi ve her yıl bitkiyi toplayıp mesane ve böbrek rahatsızlıkları olan pek çok insana yardımcı oldu.

O kadar etkili bir bitkidir ki prostattan kaynaklanan bütün şikayetler bir anda yok olur.

İdrarını sadece damla damla yapan,ameliyat olacak pek çok insan 1 bardak çayla rahatladı.

Tabi ki tam bir iyileşme için çay belirli bir süre içilmelidir.Annem vasıtasıyla mesane kanseri teşhisi konmuş ve 3 ameliyat geçirmiş bir hasta duydum.Yakıotu tavsiye ettim.Daha sonra doktorundan iyileştiğini duydum.Bu benim daha şifalı bitkilerle ilgilenmediğim zamanlarda olmuştu.Fakat bu olay beni çok etkiledi.Annem "ben ölünce yakı otunu evde bulundurmayı unutma" derdi.1961 yılında vefat etti ve ben o sene yakı otu toplamayı unuttum.Bir operasyon sırasında doktorumdan bir tanıdığımızın mesane kanseri teşhisiyle hastanede olduğunu öğrendim.

Yakı otu aklıma geldi,doktor şifalı bitkilere karşı olmamasına rağmen artık yapacak bir şeyin olmadığını söyledi.

Ben de yakı otu toplamamıştım ve maalesef ekim ayının ortalarındaydık.Yinde yazın bitkiyi gördüğüm bir yere gittim biraz yeşil bitki gördüm,topladım.Bunu hastanın karısına gönderdim,sabah aç karna bir bardak,akşam 1 bardak olmak üzere günde 2 bardak içti 14 gün sonra doktor adamın daha iyi olduğunu söylemek için beni aradı.Gülerek" senin bitkiler işe yarıyor" dedi.Bu olaydan sonra yüzlerce insana bu bitkiyle yardımcı oldum.

Prostattan rahatsız pek çok insan ameliyata gerek kalmadan rahatsızlıklarından kurtuldu.Prostat ameliyatı geçirenler ameliyat sonrası yaşanan yanma ve diğer şikayetler için kullanabilirler.


KULLANIMI

Çayı:1 tepeleme çay kaşığı bitki çeyrek litre(1 su bardağı) kaynar suyla 3 dakika demlenir.Günde sadece 2 bardak içilir,1 bardak sabah aç karna,1 bardak akşam yemekten yarım saat önce.


Kaynak:http://www.mariatrebenherbs.com/

Adaçayı
Alıç
Aloe Vera
Altınbaşak
Aslan Pençesi
Atkuyruğu
Ayı Sarmısağı
Aynısafa
Ballıbaba
Ceviz
Civanperçemi
Çarkıfelek
Çıban Otu
Çoban Çantası
Çuha Çiçeği
Ebegümeci
Eğir Kökü
Ekinezya
Ekşi Yonca
Ginkgo Biloba
Gotu Kola
Gurmar
Hayıt
Hindiba
Isırgan Otu
Karakafes Otu
Kediotu
Kekik
Koyun Otu
Kurt Pençesi
Kuşburnu
Meyan Kökü
Mısır
Ökse Otu
Öksürük Otu
Papatya
Sarı Kantaron
Sarmısak
Sinirli Ot
Veba Otu
Yakı Otu
Zencefil
Sitemizi Facebook'tan Takip Edebilirsiniz

twitter

Sitemizi Twitterdan Takip Edebilirsiniz

www.sifalibitkilervedogaltedavi.com Copyright 2007

Anasayfa | Şifalı Bitkiler | Haberler | Bitki Sözlüğü | Bitki Kimyasalları | Vitaminler | Aminoasitler | Aromaterapi | Doğal Ürünler