Kilo Vermek İçin Kullanabileceğiniz 5 Tuhaf Yöntem

 

1. Muz,elma veya nane koklayın.

Aptalca gelebilir ama işe yarıyor.Chicago Koku ve Lezzet Tedavisi ve Araştırmaları Kurumundan Dr. alan R. Hirsch bu yöntemi 3000 denekle denedi ve insanların ne kadar çok koklarlarsa o kadar az yediklerini ve daha fazla kilo verdiklerini tespit etti.Daha çok koklayan gruptakiler ortalama 15 er kilo vermişlerdi.Teoriye göre koklamak beynin gerçekten yemek yediğini zannetmesini sağlıyor.

2. Yemek yediğiniz yerin karşısına kendinizi görecek şekilde bir ayna asın.

Bir çalışma gösterdi ki; ayna karşısında yemek yiyen insanların yedikleri miktar neredeyse 3 de 1 oranında azalıyor.Aynada gözlerinizin içine bakmak size koyduğunuz standartları ve hedefleri ve neden kilo vermeye çalıştığınızı hatırlatıyor.

3. Kendinizi mavi renkle çevreleyin

Fast food restoranlarında mavi rengi görmemenizin iyi bir sebebi var:İnanın ya da inanmayın mavi renk iştah kesici etki gösteriyor.Bu yüzden yemek tabaklarınızda mavi renk ağırlık olmasını sağlayın,masanıza mavi bir masa örtüsü serin.İştah açıcı renkler olan  kırmızıdan,sarıdan ya da turuncudan yemek salonlarınızda uzak durun.Çalışmalar bu renklerin iştah açtığını göstermiştir.

4. Yediklerinizin Resmini Çekin

Rejim programlarında dediği gibi yediğiniz her lokmayı yazarak kaydedeceğinize,yediklerinizi fotoğraflarını çekerek kaydedin,gün gün cep telefonunuzda ya da bilgisayarınızda kaydedin..

Yiyecek tüketiminizin görsel dosyası tüketiminizi frenleyebilir.Yediklerinizin fotoğraflarını çekmek ve daha sonra o gün yediklerinize bakmak daha fazlasını tüketmeden önce düşünmenizi sağlar diyor beslenme uzmanı Joan Salge Blake.

Çok büyük bit prodüksiyona ihtiyacınız yok,cep telefonunuz bu iş için yeterli olacaktır.O gün için yediklerinizin fotoğrafını çektiniz,akşam saatlerinde tekrar bir şeyler yemek istediniz diyelim,daha önce yediklerinizi fotoğraflarını görmek durmanıza yardımcı olabilir.

5. Kendinizi Bağlayın

Spor uzmanı Valerie Orsoni’nin küçük sırrını deneyebilirsiniz.Bazı Fransız kadınları bellerinin etrafına sıkı bir lastik kemer bağlıyorlar ve yemeğe öyle çıkıyorlar.Lastik kemer sıkmaya ve rahatsız etmeye başladığız zaman yemeyi bırakıyorlar.

Kaynak: http://www.rd.com/slideshows/5-bizarre-weight-loss-tricks-that-work

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmailby feather